Serimesterskapet ble avsluttet denne helgen, og etter gjennomgående god innsats på Hamar kunne laget vårt fra Nøtterøy innkassere 3.plassen i 2. div , avd B Lenge siden vi har et så godt resultat. Her håndterte Jon Stensvold en utgang på perfekt vis:

N/N-S 9 5
K 6 4 3 2
K 10 8
Kn 3 2
K 8 7 E 10 4 2
Kn 8 5
D 7 4 3 2 E Kn 9 6 5
8 7 5 D 10 9
D Kn 6 3
E D 10 9 7
ingen
E K 6 4

 

Etter at Ø.V hadde stampet i 5 ruter ble han som Nord spillefører i 5 hjerter. Ruter ess ut til stjeling og ess, konge i hjerter tok ut motpartens trumf. Spar til damen og kongen, og Vest gjorde nå sitt beste ved å returnere kløver som ble tatt med bordets ess. Kunne han nå kommet inn på hånden, hadde det vært en smal sak å spille spar mot knekten for å etablere et stikk til kløveravkast. I stedet måtte han spille en spar til Østs tier, og det ruter tilbake. Ruter konge, ruter til stjeling og bordets siste trumf. Han stjal seg så inn på en sparstjeling, og hadde esset falt, ville alt vært OK. Det var det likevel, for på den siste trumfen la Øst ned kortene og ga opp, skvist i de svarte fargene.

Kategorier